Dabar 26 svečių  svetainėje

Google translator

Automatinis laistymas

Graži ir išpuoselėta veja - gyvenimo kokybės išraiška, o verslui - tai įvaizdžio dalis. Vejos priežiūros etapuose laistymas užima gana svarbią vietą, kadangi tik per vandenį augalas gali iš dirvos pasisavinti reikiamas medžiagas.


Laistymas šlanga ar pastatomu purkštuvu - labai neefektyvus sprendimas. Sugaištama daug laiko ir išeikvojama bereikalingai daug vandens. Tad siūlome Jums įrengti automatinę laistymo ir drėkinimo sistemą, kuri ne tik suteiks galimybę per "šlangos laistymo laiką"  užsiimti kita naudinga veikla, bet ir ilgu laikotarpiu sutaupys pinigų efektyviai ir taupiai laistant augmeniją (nekalbant jau apie tai, kad vandens išteklius ir taip reikia tausoti). Kitas variantas yra nieko nedaryti ir tikėtis reguliaraus lietaus kas 2 - 3 dienas.
  • Vejoms
  • Gėlynams
  • Sodams
Įrenginėjame amerikiečių laistymo įrangą "Weathermatic" - aukštos kokybės ir laiko patikrinta įranga. Projektuojame laistymo sistemų projektavimui skirta programa. Taikome garantinį aptarnavimą ir priežiūros paslaugas. Konsultuojame laistymo laiko nustatymo ir laistymo sistemos optimizavimo klausimais, teikiame laistymo sistemos audito paslaugas.
Gaukite išskirtinį, pagal Jūsų poreikius atitinkantį pasiūlymą! 

 
Į ką reikėtų atkreipti gavus laistymo sistemos įrengimo pasiūlymą:
  • Ar yra parengtas projektas.
  • Ar yra nurodyta kas sudaro laistymo sistemos pasiūlymo kainą. Juk tik žinodami sudedamąsias laistymo sistemos dalis galėsite paprasčiau išsirinkti laistymo sistemos įrengėją.
  • Parengtame laistymo sistemos projekte purkštuvai turėtų būti suprojektuoti pagal „head to head“ principą – purkštuvų purškimo spindulys turi siekti kitą purkštuvą. Kitu atveju, iš kart ateityje padidės kaštai ir už vandenį ir už elektrą, be to, bus padidėjusiu rizika, atsirasti šviesioms dėmėms ant vejos sausu ir vėjuotu periodu.
  • Pasiūlyme turėtų būti minimos garantinės sąlygos.
Bent jau paminėtų 4 punktų turėtų užtekti tam, kad pasirinktumėte patikimą įrengėją.

 
Lietaus jutiklis. Ko nežinojote apie jo veikimą?

Tai laistymo sistemos dalis, kurios tikslas neįjungti laistymo sistemos numatyto rėžimo, jei yra pakankamai paliję. Yra dviejų tipų laistymo jutikliai: 1) veikimo principas pagrįstas tam tikro elemento sudrėkimu, automatinis laistymas pradeda veikti, kai tas elementas išdžiūva, „pakankamas“ kritulių kiekis nustatomas rankiniu būdu; 2) tam tikros talpos lovelis su dviem strypeliais, kurie neliečia lovelio pagrindo, jei vandens kiekis lovelyje pasiekia strypelius, automatinis laistymas yra išjungiamas; sistema pradeda veikti, kai išgaruoja tiek vandens, kol vanduo nesiekia strypelių, „pakankamas“ kritulių kiekis nustatomas rankiniu būdu.

Dažniausiai klientai skundžiasi, kodėl jų laistymo sistema veikia per lietų? arba po lietaus? Visa tai yra paaiškinama taip: Lietaus jutiklyje „pakankamo“ kritulių kiekio norma nustatyta, pavyzdžiui, ties 1/8“ verte (tai atitinka 3 mm (3 l) į kvadratinį metrą).  Laistymo sistema gali veikti per lietų, jei lietaus nespėjo prilyti tiek, kad jo kritulių norma atitiktų ir viršytų 3 mm į kvadratinį metrą, tas pats atvejis tinka paaiškinimui ir po lietaus.  Išvada būtų tokia, kad nereikėtų jaudintis dėl sistemos veikimo per lietų, o daugiau jaudintis ar teisingai yra nustatyti laistymo sistemos valdiklio parametrai.

Atbulinis vožtuvas, kam jis reikalingas?

Priešingos vandens srovės krypties tekėjimo užkirtimas naudojamas siekiant apsaugoti vandentiekio sistemą nuo užteršimo. Tokios prevencijos vykdymui į vandentiekio sistemą yra montuojamas atbulinis vožtuvas. Jį privalu montuoti tokiose sistemose, kur ir laistymui ir geriamam vandeniui yra naudojamas tas pats vanduo – t.y. kai galimas bent menkiausias pavojus sveikatai.

Kaip gali atsirasti sistemoje tarša? Trąšos, pesticidai, herbicidai, gyvūnų ekskrementai gali ir būtinai turės kontaktą su laistymo sistemos vandeniu. Ir tokiu atveju užterštas vanduo gali patekti į geriamojo vandens sistemą. Kaip nebūtų keista, tačiau elektromagnetiniai vožtuvai naudojami laistymo sistemose neužkerta kelio vandeniui tekėti priešinga kryptimi. O vandens srovė priešingą kryptį gali turėti, kai vandentiekio sistemoje dėl kažkokių priežasčių (siurblio, hidroforo gedimas, vandentiekio remonto darbai) nukrenta spaudimas, esant tokiam atvejui vanduo tekės ta kryptimi, kur spaudimas yra mažesnis.